Munkáspárt programjai

A Magyar Munkáspárt programja

Miért van az?

Egy szabályt ismerünk:

A Munkáspárt Budapesti honlapja

Fogjunk össze a jövőnkért

Támogatni kívánom anyagilag a Munkáspártot

Megjelent A Szabadság legújabb száma: Megjelent A Szabadság legújabb száma:

Levelezésem

PayPal adomány

Hírlevélre feliratkozás

[Form hirlevel not found!]

Műtárgyak Éjszakája Budapesten

Műtárgyak Éjszakája Budapesten

Először rendezték meg a Műtárgyak Éjszakáját Budapesten. A programsorozaton késő estig árverésekkel, különleges kiállításokkal és beszélgetésekkel várták a közönséget.

A cél, hogy tudatosítsák: a galériákba és aukciósházakba nem csak a vásárlás miatt érdemes bemenni. Az aukciós házak ritkaságaival is megismerkedhettek a Műtárgyak Éjszakája résztvevői. A látogatók művészettörténész segítségével tanulmányozhatták, miért különleges egy-egy festmény, bútor vagy dísztárgy. Persze nem csak az ára miatt volt figyelemreméltó egy-egy műtárgy.
 
A programsorozathoz tizenkét galéria és aukciósház csatlakozott. Céljuk az volt, hogy közelebb vigyék a műtárgyak világát a közönséghez.

„Nagyon sokan azt hiszik, hogy egy galériába csak akkor lehet bejönni, ha vásárolni akarnak. Na most ez közel sem igaz, mert ezek a galériák illetve régiségboltok kultúrtörténettel is rendelkeznek, tehát nagyon sokszor kerül elő olyan tárgy, amelynek nem az árát kell nézni, hanem a kultúrtörténeti értékét” – mondta Soóky Marietta, a Nagyházi Galéria és Aukciósház tulajdonosa.

A szervezők szerint az is tévhit, hogy a műtárgyvásárlás és az árverések csak a felső tízezer kiváltsága. Kollmann Szilvia projektigazgató emlékeztetett: a műtárgyak ára a pár száz forintnál kezdődik. „A régi képeslapokat vagy bankjegyeket már pár száz forinttól licitálhatunk online vagy élőben. Vannak pár ezer forintos grafikák is, amelyekre lehet. A határ pedig ugye a több tízmilliós képek is”.

A galériák különleges kiállításokkal, árverésekkel, beszélgetésekkel készültek. Előadást tartottak például a műtárgyhamisításról és felismerésük legfontosabb módszereiről. Többféle módszer párhuzamos alkalmazása hozza a legjobb eredményeket. „Természetesen nem szabad kidobni a történettudományok eddigi módszereit, eredményeit, de a társtudományok segítségével, a technikai és anyagvizsgálatok, fotótechnikai vizsgálatok segítségével tudunk pontosabb meghatározásokat végezni” – ismertette Lengyel László, a Szépművészeti Múzeum művészettörténésze. 

A Műtárgyak Éjszakáját a tervek szerint évről évre megrendezik majd.
 
Forrás: