Megint hozzá kell nyúlni a Várkert Bazárhoz
Újabb garanciális javítást kér a Várkert Bazár felújítását végző cégektől a Miniszterelnökség.
Szerintük a sok látogató miatt esik szét az épületkomplexum.
Sajtóértesülés szerint, a 20 milliárd forintnyi uniós forrásból rendbehozott és 2014-ben többször átadott épületegyüttes, valamint az oda vezető út állapota alig három év alatt alaposan leromlott: talajvíztől foltosak a lábazatok, a falak, a kovácsolt díszkerítés elemei szétestek, berozsdáltak, a lift melletti betonfalon csorog a talajvíz az illesztéseknél, a Várkert Bazárhoz vezető térköves kerékpárút pedig több helyen széttöredezett.
A műemléki épületegyüttes üzemeltetéséért felelős céget ellenőrző Miniszterelnökség szerint azzal magyarázhatók a hibák, hogy nagy a forgalom a létesítményben és környékén, mert szerintük a Várkert Bazárt évente több százezer ember látogatja, ráadásul ezt az igénybevételt még megtöbbszörözi a Várba vezető utak forgalma, ezért az épületkomplexum a "normál üteműhöz" képest gyorsabban amortizálódik. A fal a Miniszterelnökség magyarázata szerint azért foltos, és azért pereg néhol a festék, mert az épületegyüttes falai a felújítás előtt évtizedekig áztak. A Mária-lift beázása viszont "a vár alapkőzetéből gyakori vízfolyás" miatt fordul elő.
A Miniszterelnökség szerint az átadás óta eltelt három évben bejelentett garanciális igények 90 százalékának a kivitelező – elismerve saját felelősségét – eleget tett, az ezen kívüli esetekben a Várgondnokság saját hatáskörben végezte el a karbantartási munkálatokat.
A Várkert Bazárt egyébként a Swietelsky és a West Hungária Bau Kft. (WHB) közösen hozta rendbe, így ők felelősek a garanciális felújítási munkákért is.
- Forrás:
hvg.hu